Maakaup | Abiinfo
21659
page,page-id-21659,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Mis on Maakaup.ee?

Maakaup.ee on üks esimesi toiduvõrgustikke Tallinnas, mis asutati 2009 aastal. Maakauba virtuaalselt turult saab tellida endale head kodumaist toidukraami ja nii toetada kohalike tootjaid ning varustada oma peret tervisliku toiduga. Kõik, mis Maakaubas müügil, on ilma lisa- ja säilitusaineteta. Me ei ole ökopood, kuigi paljud tooted on mahetooted, vaid lihtsalt maakauba pood ja kaubad on täitsa normaalse hinnaga.

Kuidas tellida ja kaupa kätte saada?

Maakauba tellimusi saab esitada kogu aeg. Kaubapäev on meil neljapäeval. Neljapäevaks tuleb kaubatellimus esitada hiljemalt eelneva teisipäeval lõunaks.
Kauba saab kätte meie jaotuspunktidest kell 17.30 – 20.30:
* Herne tn 6 asuvast Kuusk Hernesto kohvikust;
* Järve keskuse 2. korruse Bio4you poest otse lifti vastas;
* Viimsi Keskuse Delicatost

* Kadriorust, Taverna Dell Gallo Nero, Poska 45
* Nõmmelt, Valdeku 24 Veinihaldja salongist.

Pakiautomaati saab tellida tooteid, mille säilimistingimused võimaldavad taolist transpordiviisi. 

Kojukanne

Tallinna piires on eriti mugav kaupa koju või tööle tellida, siis lisandub toidukastile 4.20€. Mitmekesi ühele aadressile tehtud tellimuste korral jagame kojuveo summa tellijate vahel ära. Näiteks, kui soovite tellida naabrite või sõpradega ühele aadressile, vormistage oma tellimused eraldi ning märkige tellimuseks ühine aadress. Kommentaaride lahtrisse lisage märkus, et soovite kojuveo summat jagada.

Kuidas tellimine käib?

Esmakordseks tellimiseks loo endale kasutajakonto. Ühekordseid tellimusi saab ka ka külalisena sooritada, kuid siis ei saa kasutada püsikliendi soodustusi.

Tellimisel tuleb esmalt valida kättesaamise punkt ja sealt sisenedes valida ostukorvi tooted, mille leiad kategooriate alt(piim ja munad, köögiviljad, pagaritooted jne). Valides toote kategooria, näed ainult selle kategooria toodete valikut. Ostukorvis olevate toodete koguseid saad muuta plussi ja miinusega. Kui oled tellimuse esitanud saad kinnituse.

Kauba saad neljapäeval kätte oma valitud jaotuspunktist.
Juhul, kui soovid kaupa koju kätte saada, siis lisandub 4.20 € tellimusele. Kojukanne on alates kella 17-st neljapäeval.

Kuidas ma kauba eest tasun?

Kauba saab tasuda mitmel moel –  kas pangalingi, ülekandega Maakauba Maksekeskusest või sularahas Maakauba laost.

Kaubapäeval toimub tellimuse summa korrigeerimine, kuna kaalukauba puhul võivad tekkida hinnamuutused. Tellimuse kogusummat võivad muuta ka saamata jäänud tooted või asendused, mis konsolideerimise käigus süsteemi sisestatakse. Sel juhul on võimalik, et kontole jääb kas “ettemaks” või “võlg”, mis kandub automaatselt edasi järgmise tellimuse arvestusse. Oma kasutajakonto alt leiad info oma konto seisu kohta.

Kui oled tellimuse esitanud, saad Maakaubalt kinnituse ja kauba saad neljapäeval kätte oma valitud jaotuspunktist. oled kauba e-poest tellinud saad e-mailile kinnituse. Seal on Sinu tellitud tooted näha, kaalukaubal on oletatav kogus ja hind. Kaalukauba täpne kaal ja hind selgub kauba kättesaamisel. Kaalukaubad on nt lihatooted ja mõned köögiviljad. Peale kauba kättesaamist saadame Sulle meilile arve, mille palume tasuda nädala lõpuks.

Kui ma olen kauba tellinud ja selle eest maksnud, kuid selgub ootamatult, et ma ei saa kaubale järele tulla, mis siis saab?

Sel juhul on enne kolmapäeva keskpäeva (12.00) siis on võimalik veel meile kirjutada või helistada ning tellimus tühistada. Kui aga järeletulemine langeb ära vahetult enne kaubapäeva või kaubapäeval, siis tellimust tühistada enam ei õnnestu. Sellisel juhul palume tellida kojukanne (lisandub 4.20€). Kui ka see võimalus ei sobi, tasub siiski helistada, äkki leiame mingi lahenduse.

Maakauba kontaktid:
MTÜ Maa Jõud
reg.nr. 80319744
221051147885 Swedpank
Herne 6, Tallinn, 10412
Telefon: 55513194
E-post: tellimus@maakaup.com

Kuidas on seotud Naaber Market ja Maakaup?

Mais 2016, sõlmis Maakaup.ee koostööleppe  IT firmaga Bo Technologies (Naaber Market), kelle abil valmis Maakauba e-turu uus keskkond. Naaber platvorm ühendab talunikud, toidutootjad väikeste äridega just Teie lähedal. Teistest samalaadsete teenuste pakkujatest eristub Naaber sellega, et tasu kauba eest laekub otse tootjale.

Bo Technologies on maksekeskus, kus Maakauba toodete eest tasuda saab.

Mis on O.T.T ja kuidas Teie sellega seotud olete?

O.T.T on Otse Tootjalt Tarbijale süsteem. Meie oleme selle mudeli nn maaletoojad. Kui me Maakaubaga alustasime, oli meil tore võimalus osaleda ühel õppereisil Prantsusmaale, kus tutvusime selle süsteemiga. Kuna olime just alustanud Maakaubaga, siis oli meil kontakte tootjate ja tarbijatega Tallinna lähistel. Tegime koosolekud ja käivitasime O.T.T-d Kuusalus, Raasikul ja viimaks Peetrikülas. Kuid sellega meie abi ka piirdus, O.T.T-sid veavad neis piirkondades väga tublid inimesed- tarbijad ja tootjad. See ei ole kaubanduslik mudel, vahendustegevus on olemas, kuid see on vabatahtlik kodanikualgatus ja tasustamata. Uurige, kui elate neis piirkondades või elab Teil seal tuttavaid, siis kindlasti soovitage neil lähemalt uurida. See on kohalike tootjate võimalus oma kaupa kodu lähedal turustada ja tarbijate võimalus süüa kodu lähedal kasvatatud toitu.